פרגולה לרכב ששומרת עליו כחדש

פרגולה לרכב

האם שקלתם להתקין פרגולה לרכב בחניית הבית שלכם, או לכל הפחות ראיתם יותר ויותר אנשים שמתקינים סככה בחניית הרכב כזו או אחרת?

כל מי שגר בבית פרטי, וגם מי שגר בבנין משותף וברשותו מקום חניה קבוע יכול למעשה לעשות זאת, ואם לבחון את המספרים מדובר בתופעה שהולכת ותופסת יותר ויותר תאוצה בארץ בשנים האחרונות.

אפשר להצביע על כמה סיבות שבגללן התקנת הפרגולות לרכב פורחת – התייקרות הרכבים והרצון לשמור עליהם, עלייה בטמפרטורות הגורמת לבלאי ועוד, אך האמת היא שיש סיבה אחת, טכנית ופשוטה מאין כמוה, שהיא כנראה המרכזית והבסיסית ביותר לכך – והיא העלות הנמוכה והקלות הגוברת והולכת של התקנת פרגולה לרכב, ההופכים את ההתקנה לנגישה ושימושית ליותר ויותר בעלי רכבים בישראל

 

תשכחו מהפתרונות המיושנים שהיו מסוככים על רכבים

אם עד לפני כמה שנים היה מקובל לראות חניונים מאסיביים מבטון שתפסו הרבה מאד מקום במבואת הבית, או לחלופין הפתרון הזול יותר – בדמות כיסוי בד כסוף שגרם להרבה מאד טרחה, אי נוחות וכמובן תפס מקום ברכב.

הרי שהיום מספיק להתקין קונסטלציה פשוטה וזולה מעל למקום בו אתם חונים, בין בבית פרטי ובין בחניון פתוח השייך לבנין משותף, מבלי לתפוס מקום כמעט בכלל לרכבים הצמודים לכם; והיתרונות?

הגנה על הרכב מפני השמש, משקעים ושאר מזיקים, והבטחה לטמפרטורה נוחה בכניסה למכונית בכל ימות השנה.

סככה לרכב

באילו חומרי גלם מומלץ להשתמש כאשר רוצים להצל על האוטו?

בכל הנוגע לשאלת חומרי הגלם בכל הקשור ליצירת הצללה לרכבים, התשובה עשויה להשתנות ממקרה למקרה, בעיקר בהתאם לתנאים הפיזיים ולצורך הספציפי שלכם: במקרה של מגורים באזור עם הרבה רוחות למשל, מומלץ להשתמש בחומרים חזקים כמו עץ ואפילו אלומיניום – מתכת קלה ונוחה לעיבוד שעלותה היחסית אינה גבוהה.

במקרים של מגורים בעיר או באזורים נוחים יותר מבחינת תנאי מזג האוויר, ושאין בהם עצים כבדים מעל או מפגעים אחרים העשויים להוות מטרד, ניתן לשלב פלסטיק דק או אפילו יריעת בד איכותית עם קורות קשיחות – הכל בהתאם לרצון ולצרכים הייחודים לכם.

עם זאת, חשוב לקחת בחשבון את כלל הפרמטרים במשוואה, כולל עונות השנה המתחלפות וכולל תרחישים אפשריים, גם אם נדירים, העשויים חלילה להזיק לרכב ויכולים להימנע בזכות התקנת פרגולה לרכב

איך מתקינים פרגולה לרכב בצורה פשוטה וקלה?

התקנת פרגולה לרכב נחשבת קלה יחסית, ודאי לעומת פרגולה למרפסת או לגינה; אך אם אין לכם ניסיון בתחום, וכדי להיות בטוחים שהפרגולה תהיה אכן יציבה ואיכותית (גם לאורך שנים), מומלץ להיעזר במתקין מקצועי – שאיתו תוכלו גם להתייעץ מראש בכל הנוגע לחומרי הגלם ולטכניקת ההתקנה עצמה.

כך, מומלץ להיעזר באדם או חברה המחזיקים בניסיון ספציפי להתקנת פרגולות, ובפרט פרגולות לרכב.

מדוע זה כל כך חשוב? כיוון שפרמטרים כמו מרחקים, התחשבות בתנאים לא שגרתיים כמו שורשים של עצים למשל, כיווני שמש ובנייה נכונה של המתקן בהתאם לצורך – כל אלה עשויים להיות בעלי השפעה מכרעת על איכותה ועמידותה של הפרגולה לאורך השנים בעתיד.