עבודות אלומיניום – כל היתרונות במתכת אחת!

מהו חומר האלומיניום? לאילו עבודות הוא משמש? וכיצד מתבצעת עבודת אלומיניום?

אחד החומרים שהפכו לפופולריים ביותר בעולם הבנייה והתעשייה הוא האלומיניום. לאן שלא נלך ואיפה שלא נסתכל נוכל למצוא מוצרי אלומיניום – אם בדלתות, חלונות, פרגולות, שערים וגדרות. מה הופך את השימוש באלומיניום לכל כך שכיח? הנה כל הפרטים!

מהן עבודות אלומיניום?

כמחדשים את סביבת הבית, לרוב אנו לא מתעסקים בבחירת החומרים לשיפוץ, אלא סומכים (ובצדק) על הקבלן שיעשה זאת עבורנו. אבל אולי זה הזמן לגלות קצת יותר מידע על החומר שכבש את עולם הבנייה והופך אלמנט חשוב בענף הבניה.

האלומיניום נוח לעיבוד הוא קל וגמיש, מה שמאפשר להשתמש בו למטרות שונות אם בבית – חלונות, דלתות ותריסים והן בחוץ – פרגולות, גדרות, שערים חיפוי קירות ועוד.

עבודות אלומיניום לבית ולעסק שלך

לאלומיניום יתרונות רבים שהופכים אותו לאידיאלי לכל מטרה ובכל מקום. אחד היתרונות הבולטים הוא מחירו הזול. בנוסף, הסיבה שעבודות אלומיניום החלו לתפוס מקום כל כך מרכזי בעולם הבנייה היא שהאלומיניום הוא חומר נוח לעיבוד ועיצוב, הוא עמיד, חזק וגמיש ולכן מעולה לשימושים שונים.

שימוש באלומיניום נעשה מקובל גם בעולם התעשייה היות ויכולות הבידוד שלו הופכות אותו להגנה המושלמת בפני רעשים חיצוניים. יתרונות נוספים לשימוש באלומיניום הם שבניגוד לחומרים אחרים, הוא אינו דורש תחזוקה מרובה, הטיפול בו מצריך בסך הכל שימון תקופתי וניגוב מדי פעם במטלית לחה.

למה עבודות אלומיניום?

אם המחיר הזול, העמידות, יכולות הבידוד, והתחזוקה הפשוטה לא שכנעו אתכם להזמין עבודות אלומיניום, אולי תשכנע אתכם העובדה כי אלומיניום הנו ידידותי לסביבה. יכולות הבידוד שלו עוזרות לשמור על הקור בקיץ ועל החום בחורף, מה שמהווה חיסכון מבחינת צריכת החשמל הביתית.

בנוסף, את האלומיניום ניתן למחזר בקלות ועם השנים השימוש בו הפך למועדף גם בתחום הבנייה הירוקה. עבודות אלומיניום בעת הבנייה או השיפוצים והזמנת חלונות, פרגולות, דלתות גדרות או שערים שמיוצרים מאלומיניום יעניקו לבית מראה מודרני שלא מצריך תחזוקה מרובה או תחלופה תדירה. מכיון שהעולם עובר לאנרגיה ירוקה, בחירה באלומיניום תהיה בחירה שמתחשבת וחושבת על הסביבה.

כמה טיפים חשובים בעת ביצוע עבודת אלומיניום

  • חשוב לוודא שעבודות האלומיניום נעשות בהתאם לתקנים האירופאים והישראלים – על פי התקן, כל עבודת אלומיניום חייבת לעמוד בקריטריונים כגון שם היצרן, הכינוי של החלון או הדלת, סביבת הקורוזיה בה מתבצעת העבודה ועוד.
  • אל תשכחו לבדוק כי איש המקצוע שמבצע את עבודת האלומיניום הוא בעל האישורים הנדרשים לביצוע עבודות מסוג זה וכי הצוות המקצועי שלו מיומן ומנוסה.
  • חשוב לוודא כי החברה שבחרתם מתמחה בביצוע העבודה הנדרשת לכל חברה תחום התמחות שונה וחשוב שלחברה אותה בחרתם יש את הניסיון הדרוש לביצוע העבודה לה אתם זקוקים.

לבנות בזול

המחירים של מוצרי אלומיניום זולים יותר בהשוואה לחומרים כמו עץ או ברזל ונעים בין 1200 – 3000 ₪. בעקבות המחיר הזול והמשתלם, במוצרים העשויים מאלומיניום קיים הערך המוסף והוא שמחירם הזול אינו מוריד מאיכותם כלל וכלל. בעידן המודרני ובעקבות טכנולוגיות ייצור מפותחות ומתקדמות, עבודות אלומיניום הפכו לכל כך פופולריות ופונקציונליות למטרות רבות. כך נוצר מצב שבכל מקום כמעט נוכל לראות מוצרים שעשויים מאלומיניום.