ראו כיצד יכול להשתלב גם אצלכם דק לגינה

התקנת דקים מעץ מכל הסוגים באיכות גבוהה

דק לגינה מעניק מראה ויזואלי אשר משתלב היטב במראה המבוטן של הבית, דק לגינה מעץ אורן משדר כפריות בגלל צבעו היחסית בהיר ו"העיניים" אשר ניתן לראות בעץ, הסיבים שלו בולטים והטקסטורה משתנה מלוח ללוח בעוד דק לגינה מעץ איפאה משדר יוקרתיות בגלל צבעו הכהה , אלגנטיות העץ, עוביו היחסית קטן של הדק והטקסטורה הקבועה.

דק איפאה בהתקנה נסתרת
דק

דק לגינה קטנה

דק סינטטי
דק בגינה קטנה

בכל בית ניתן לשלב דקים מעץ אפילו עם הוא דק קטן יחסית הוא עדיין ישתלב באופן מושלם.
דק לגינה אשר משמש בתור פינת ישיבה חמודה  ומזמינה בכניסת הבית הוא פתרון אידיאלי למי שרוצה שביתו ישדר לאורחיו שהבית ערוך להכנסת אורחים או למי שרוצה פינה לחמודה לשבת מחוץ לבית איזור כזה לא יכול לרדת ממידות של 2.5 מטר על 3.5 מטר אחרת זה ייראה קטן וצפוף.

דק בגינה אינו חייב להיות גדול בכדי להיות גם שימושי וגם יפה, ניתן לשלבו כפינת משחקים לילדים וגם לאזור ישיבה בימים של שמש יפה, הוא אינו תופס הרבה מקום, אחזקתו יחסית קטנה ועלותו נמוכה.

דק לגינה משתלב היטב עם אדניות מעץ מותאמות ונותן תחושה של המשכיות החומר בגינה, אדניות עץ מותאמות הם פתרון משולם ליצירת גיוון בגינה וכיום ניתן לבנות את האדניות מחומרים אשר יישמרו אותה למשך שנים ארוכות. אדניות אלו הם מותאמות וניתן לבצע בהם ככל הועלה על דימיונכם, אלמנט יפה כאשר מתקינים דק לגינה הוא לבנות אדניות מעץ משולבות עם ספסל.

דק קטן בגינה גדולה

מחיר דק לגינה

דק לגינה אינו יקר באופן יחסי כאשר משווים אותו לעלות בטון כהכנה לריצוף הרי מחיר בטון ועבודות ריצוף מגיעה למחיר של 1000 ש"ח למטר וכל זה ללא מחיר האריחים אשר בנושא זה השמיים הם בגבול.

מחיר דק לגינה מתחיל ב – 280 למ"ר עד 380 למ"ר לדק אורן ובאזור ה – 520 למ"ר עד 580 למ"ר לעץ איפאה.

אומנם תחזוקתו דורשת משאבים ובמידה ולא תוכלו לצבוע בעצמכם תידרשו להוציא באזור ה – 40 ש"ח למ"ר לחידוש דק, אומנם יש גם דקים יותר יקרים כגון דק סינטטי אשר מחירו יכול להגיע עד 700 ש"ח לדק פולימרי איכותי ודק טיק בורמזי יכול להסתכם ב 1000 ש"ח למטר בנייה..

דק לגינה – האם הוא פוגע בסביבה?

סוגייה זו בעייתית וקיימת מחלוקת גדולה סביבה, רוב העצים הנמצאים היום בשוק מיובאים ע"י 4 יבואניי עצים גדולים, יבואנים אלו קונים אותם מסוחרים אשר פזורים בכל רחבי פינלנד וקנדה.

קיימת חובה על ספקי העצים לשתול עץ אחד חדש על כל עץ שהם מורידים אך בפועל אין לדעת האם הדבר אכן מתבצע, כמובן שככול בעובר הזמן ככה גם המודעות גודלת, אנחנו ב – We WooD – עבודות עץ אוהבים מאוד עצים ותקועים בקונפליקט בדומה ל – אם דייג אוהב דגים למה הוא הורג אותם.