מתכננים דק לבריכה ? We WooD משתפת אותכם בשלבי הביצוע החשובים בכדי שגם לכם יהיה דק לבריכה מהחלומות

דק לבריכה אינו נבנה כמו דק רגיל לאורך כל שלבי הביצוע, אנו נשתף אתכם לאילו דגשים יש לשם לב בזמן ההתקנה ואם תרצו נשמח להיפגש ולתת לכם הצעת מחיר והכוונה שגם לכם יהיה דק לבריכה ברמת גימור מושלמת.

מתעניינים בפרגולות מאלומיניום? ליחצו כאן

תכנון דק לבריכה

תכנון ראשוני מדוייק הוא מילת המפתח לכל הפרוייקט, צריך לחשב את מידות הבריכה "ברוטו ונטו", את מערכת החשמל ומקום למשאבות, את גודל ועובי יציקות הבטון, את משטחי הדק והפרשי הגבהים, את המעקות והעמודים לצילייה ועוד ועוד…

אנחנו ממליצים להיעזר בבעל מקצוע מיומן שיעזור לכם בכל אלו אך עם החלטתם לבצע את כל או חלק מהפרוייקט לבדכם אז פתחו לכם מחברות ועשו סקיצות לכל תחום פעילות – וכמה שיותר מפורט כך יקל עליכם בהמשך.

דק לבריכה
דק לבריכה

יציקת בטון לבריכה

התקנת בריכת INTEX

ישנם שתי אפשרויות להנחת בריכת INTEX

פיזור חול – יש לתחום אזור מוגדר בקרשים, בלוקים או חגורת בטון ולמלא בחול, עדיף מתוק…(לא חול ים)

יציקת בטון – יציקת בטון במידות הבריכה.

במידה ויש לכם אזור מבוטן או עם חצץ וודאו שהוא מפולס לגמרי, סטייה במשטח זה תגרום להטיית המים ולא תוכלו למלא את גובה מי הבריכה עד סופה מבלי שישפו מים בצידי הבריכה, נדרש לפזר על כל שטח אזור הבריכה מזרונים "פלציב" או חומרים זהים אשר יישמרו על תחתית הבריכה ויעניקו מגע רך ונעים למתרחצים. אנו ביצענו יציקת בטון, החלקת המשטח עם "אליקופטר" ופרסנו יריעות פלציב (מזרון עבה) להגנה.

קונסטרוקצייה בדק לבריכה

קונסטרוקציה לדק - מבט על

גובה הדק ברוב הבריכות intex הוא 140 ס"מ פלוס מינוס, בכל מקרה יש לחשב את מפלס הגובה כך שהקרש דק האחרון "חצאית סגירה" תכסה את סוף הבריכה וייוצר מראה של בריכה מובנת ולא intex.  הרוחב הסופי בדק לבריכה מחייב דיוק ברמת החצי סנטימטר סטייה, בריכות מסוג זה משנות את רוחבן כאשר מפלס המים משתנה אפילו בכמה סנטימטרים (כח המים הוא זה שדוחק את דפנות הבריכה כלפי חוץ) ויש לשמור שדפנות הבריכה לא יבואו במגע עם הדק או הקונסטרוקצייה, את הקונסטרוקצייה יש לחזק עם קרשים אלכסוניים למזעור תנודות ויש לעגן בבורות בטון את יסודות הדק, כמובן שצריך ליישם זפת קרה על כל יסוד שבה במגע אדמה או בטון לצורך מניעת ריקבון מצטבר ואריכות ימי הדק, אנו ממליצים לבצע שלב זה בכל הקרשים של היסודות (לאורך כל הקרש) אשר קרובים לבריכה הרי והם יידרשו לעמוד בהרטבה יומיומית..

במידה ותכננתם לבנות רשת צל או פרגולה למתן צל, יש למקם את עמודי הרשת כבר בשלב זה תוך דגש שהקורת יעוגנו אל מבנה הדק מהרצפה, באופן כזה הם גם יתנו חיזוק נוסף לדק וגם יהיו יותר חזקים.

במקרים בהם יש שיפוע לשטח (כפי שהיה בפרוייקט זה) וגובה הדק עולה בהדרגה יש להשתמש בקרשים עם חתך מתאים וחיזוקים נוספים בכדי ליצור מבנה חזק ומאסיבי ללא תנודות. בכל מקרה אין לחסוך על נושא זה!! לא על יציקות מתאימות ולא על קרשים עבים אשר יעניקו בטחון ויציבות לדק.

יש לתכנן מדרגות ירידה מהדק לנקודה בה ניתן להיכנס אל מתחת לדק בקלות בכדי לבצע פעולות ניקוי ואחזקה במשאבה או לחלופין לתכנן פתחי שירות מתאימים.

פילוס הקונסטרוקציה לדק
פילוס קו גובה הדק
יסודות לדק לבריכה
התקנת דק לבריכה

שלב התקנת הדק דורש סבלנות, הקרש הראשון הוא זה שייקבע את הזווית הכללית של כל הדק ואנו רוצים לוודא שהוא מקביל ב – 100% לבריכה, יש לבצע מרווחים קבועים לכל אורך הדרך ולעגן את הדק עם ברגים מתאימים. ממולץ לחשב את הרווחים כך שיתקבלו קרשים שלמים בשני צידי הבריכה ונימנע מחיתוך רוחבי של אחד מקרשי הדפנות.

את קרשי הדפנות (המסגרת אשר מקיפה את הבריכה) יש לצבוע מספר פעמים בכל הכיוונים לצורך שימור, הרי שקרשים אלו ייספגו את כמות המים הכי גדולה והם אלו אשר כולם נשענים ומסתכלים עליהם מתוך המים, על הקרשים האלו יש לחבר את המסננים והמשאבות אך לצערינו לא קיימים מחברים מתאימים לצורך פעולה זו ויש לאלתר ע"י חיתוך הפלסטיק של המחברים המקוריים ולהתקין אותם בעזרת ברגים לגוף "החצאית".

גדר עץ ודק
דק עם סולם נירוסטה
גדר מעקה
דקים לבריכה

דק לבריכה "נהנה" ממים בכל ימות השנה ולכן ממולץ (אך לא מחייב) לצבוע את קרשי הדק גם בצידו התחתון לצורך שימורו לטווח ארוך.

את דפנות הדק ממולץ לסגור עם עץ או רשת למניעת כניסת חיות שונות אל מתחת לדק ובהזדמנות זו אציין שכל כבלי החשמל שמוליכים אל המשאבה יש להכניס לצינורות השחלה באופן תקני הרי מים וחשמל לא הולכים ביחד ויש להעזר בחשמלאי מוסמך לצורך שלבים אלו.