כל היתרונות בדק איפאה

דק איפאה נחשב לדק פרימיום בגלל עמידותו לנזקי מזג האוויר, המראה היוקרתי אשר הוא מעניק ודרישתו לתחזוקה נמוכה, לחברת We WooD – עבודות עץ יש ניסיון רב בהתקנת דקים איפאה וידע רב בביצוע מושלם.

כאשר אנו אומרים דק איפאה אנו מכנים זן של עץ האיפאה אשר רוב גידולו נמצא בדרום ומרכז אמריקה, בארץ הוא נקרא איפאה טבקו אך לאחרונה.

ניתן לראות אנשים אשר מצרפים את הדק קומרו והדק שמפיין למשפחת האיפאה, זה לא טעות נוראית מפני שכולם שייכים לקטגוריית העצים הקשים ולכולם יש עמידות גבוה בעלת מראה מרשים אך הם עדיין לא איפאה… ישנו עץ חדש "כוכב עולה" אשר ניקרא דק טייגר ווד, דק מרשים מאוד עם טקסטורה מיוחדת ואמידות גבוהה  – ראו תמונות בהמשך…

עץ האיפאה חזק מאוד, לצורך השוואה הוא חזק פי שלוש מעץ הסידר הוא צפוף מאוד ואינו צף על פני המים, בהיבט בטיחותי יש לו עמידות גבוה נגד אש ואין להשוותו בנושא זה לעץ האורן אשר נשרף בקלות רבה, לאיפאה כמו לסקויה יש שמן טבעי אשר מרחיק מזיקים ועמיד מפני טחב, רטיבות וריקבון מצטבר, תכונות אלו מעניקות לאיפאה ייתרון גדול באקלים הישראלי ומשך חיי דק איפאה יכול להגיע לעשרות שנים במידה ומשמרים אותו כנדרש. למידע נוסף כנסו להשוואה בין סוגי הדקים השונים.

גדר אלומיניום דמוי עץ מחיר
דק איפאה בהתקנה נסתרת
דק איפאה ברגים נסתרים
חיפוי תיקרות וקירות בעץ איפאה
דק איפאה לבריכה

דק איפאה אידיאלי לסביבת מים ולכן מאוד מומלץ להשתמש בעץ זה בדק לבריכה, עץ זה יישמר מפני נזקי המים לאורך זמן ממושך בניגוד לעץ האורן אשר יידרש מכם תחזוקה קפדנית בכדי שיעמוד באקלים הישראלי ובספיגה וייבוש ממושכים של מי הבריכה.
האיפאה הוא עץ קשה וצפוף ולכן מסובך לעיבוד, יש לו התנגדות גבוהה לניסור וקידוח, נדרש לבצע חורים מקדימים לברגים ולעבוד עם כלים עבודה מקצועיים וחזקים, לא פעם נאלצנו להחליף שקען (מכשיר לחורים מקדימים) במהלך התקנת דק איפאה וכל פעם מחדש אנו מתרשמים מחוזקו של עץ זה

התקנת איפאה

כל משפחת העצים הקשיחים (איפאה טבקו, קומרו, אירוקו, טיק בורמזי, טיק אפריקאי, טייגר ווד ועוד ) מחייבת התקנה נכונה,ישנם דגשים רבים להתקנת דק אך החשובים ביותר הם שמירה על מרווח בין קרשי הקונסטרוקצייה אשר לא עולה על 40 ס"מ, שימוש בברגים חזקים המצופים נגד חלודה ושימון נכון לצורך שימור העץ, להרחבה על נושא התקנת דק באופן נכון כנסו למאמר התקנת דק אשר מפרט את 30 הדגשים אשר חייבים לסכם עם בעל המקצוע שבחרתם לפני ביצוע התקנת הדק.

אריחי דק איפאה

שיקולים סביבתיים לדק איפאה

האיפאה הוא עץ אשר אינו בסכנת הכחדה, הוא בעל ערך מסחרי גבוה וישנם בתי גידול רבים לעץ מרשים זה, כל הפיקוח על נושא הגידול נמצא תחת מעקב של גוף FSC אשר מוודא שתילה מחודשת על כל כריתה ומונע כריתת יערות נצלנית ולא מחושבת.

דקים איפאה
דק סנטטי למרפסת
דק איפאה עם קידוחים

מחפשים דק איפאה ? אל תהססו, צרו קשר והזמינו אותנו , אנו נייעץ לכם, נסביר לכם וכל זה ללא תשלום מצידכם, אנו בטוחים כי בסופו של יום גם אתם תרצו דק איפאה תוצרת We WooD