חידושים אחרונים בתחום הדקים

תחום הדקים מתחדש כל הזמן, ראו מה השדרוגים האחרונים, כיצד משפיע תחום הבמבוק, האלומיניום והפלסטיק על הדקים וקבלו מקבץ טרנדים חמים שיופיעו בשנה הקרובה

נשאלת השאלה כיצד יכולים להיות חידושים בתחום יחסית פשוט? בסך הכל פורסים עץ ומניחים אותו על תשתית והופה, יש לנו דק… נכון אבל ישנם חידושים ותגליות בזנים חדשים של עצים שהאמידות שלהם יותר גדולה או המראה קצת שונה, ישנם חידושים בענף הברגים הצבע ובעוד המון תחומים, מוכנים?

דק במבוק

דק במבוק ללא ברגים
דק במבוק מיוצר בדחיסת למינציה והוא נחשב לעץ קשה, הוא מגיע בצד אחד חלק ובשני בהחרצה קלה. ההתקנה דומה לשיטת הפרקטים ובסוף מתקבל משטח ללא ברגים כך שהוא מתאים גם לחוץ וגם לפנים הבית, הוא מיוצר באופן אחיד וללא שינויי גוון משמעותיים, רוב מחסני העץ בארץ נותנים לו בין 5-10 שנות אחריות אך ייצרנים בארצות הברית ובריטניה מעניקים לו 25 שנה בביטחון ובטח בקרוב אצלנו…דבר המעורר תחרות על הדק הסינטטי (אשר מקבל בין 15-25 שנות אחריות) האחריות היא על טיב המוצר, סדקים, פיתולים ונזקים שונים אשר לא נגרמו עקב תחזוקה לקוייה. דק במבוק הוא מוצק  יחסית ירוק, לבמבוק בוגר לוקח 4 שנים להגיע לבגרות בניגוד לעצים כמו אורן או איפאה שהגידול ממושך, הוא מתאים לאקלים הישראלי ויש לו עמידות גבוהה מפני שחיקה. מחיר דק במבוק אינו זול ומתומחר ברף העליון של הדקים ביחד עם דק איפאה בין 580-680 תלוי במתקין ובתנאי השטח. צרו איתנו קשר במידה ויש לכם עוד שאלות או להצעת מחיר לדק במבוק אצלכם.

דק טייגר ווד

דק | דקים | דק טייגר ווד

דק טייגר ווד הוא העץ הקשה היחידי שיש לו טקסטורה בדומה לעץ האורן, ניתן לראות עליו עיניים ופסים אופקיים המעניקם לו המון אופי וכפריות, לא לטעות, זהו עץ קשה ואיכותי וכמעט ושתווה לאיפאה טבקו ברמת הקשיחות שלו (אומנם האיפאה יותר צפוף) יש לו עמידות גבוהה מפני מזיקים ונזקי מזג אוויר אך ההמלחה היא להתקינו במקומות חצי מוצלים, צבעו אדמדם עד חום והטקסטורה מאופיינת בכתמים שחורים עדינים, התקנה רגילה כמו כל העצים הקשים והוא מתאים גם לגדרות וחיפויים, לדעתנו המוצר הזה מדהים ואנו צופים לו גדולות בענף הבנייה בעץ.

מבצע דק סינטטי

חידושים בדקים סינטטים

בתחום דק הסינטטי הכרנו בשנה החולפת המון יבואנים חדשים אשר מביאים מוצרים אשר דומים מאוד לקיימים, חלקם לוחות חלולים וחלקם לוחות מלאים, הטקסטורות נשארו זהות עם שינויים קלים ונראה ששום דבר לא קורה.

עדיין ניתן לראות מקילומטר שהדק סינטטי (פלסטי) בדומה למה שקורה בדשא הסינטטי, ישנה הרעה בתנאי האחריות, רוב היבואנים החדשים מתחילים להתנער מבעיית דהייה של הצבע ויש כאלו אשר מגדירים כי "דהייה בגדר הסביר היא לא בתוך האחריות" מה זה סביר? לכו תדעו…

איפה שהוא בין 30 ל – 40 אחוז דהייה זה מקובל עליהם ובפועל תקבלו מענה הולם רק אם מתחשק לחברה. ניתן לצפות לשיפורים במראה הוויזואלי בקרוב בעקבות חידושים בתחום החריטות בעזרת לייזר כפי שניתן לראות מייצרנים מובילים בסין אך לצערנו המוצרים האלו עדיין לא כאן.

מה כן כאן? הצפה של יבואנים שמחליטים לייבא כל מיני דקים סינטטים, העניין הוא לעמוד על "הרגליים" במשך 25 שנות האחריות שהם נותנים. מצורף סרטון של פס ייצור בבית מלאכה במזרח, כמובן שלישראלים שבסרטון אין שום קשר לנאמר בכתבה.

דקים מאלומיניום

כן כן, זה לא טעות בכותרת, ישנם הרבה חברות (עדיין לא בארץ…) שמפתחות ומפיצות דקים מאלומיניום, כמובן שאין לנו ניסיון איתם וראינו את זה רק בתמונות וסרטונים, ניתן לראות אותם מוצגים כלוח דק שלם או רק פס אלומיניום המיועד לחפות משטחי דקים קיימים מעץ לצורך חידוש, נשמע מעניין ובטח יקר הרי אלומיניום הוא חומר עמיד שחיקה ואינו דוהה כמעט כלל, מצורף סרטון דוגמא של מפיץ דקים אלומיניום מקנדה, אנו רואים מוצרים דומים אשר כבר בישראל  בתחום בחיפוי קירות והגדרות, גם זה בקרוב בטוח אצלנו…

ברגים ושאר ירקות

אז באביזרים הנילווים יש חידושים מעניינים, בהתחלה הגיע הבורג כוכב הסטנדרטי שהחליף את הבורג פיליפס הידוע, אחרי זה בא הספאקס – בורג כוכב משונן עם טכנולוגיה ועיצוב שבהחלט עושה את העבודה וכעת אנו נתקלים ביותר ויותר ברגים קרמים, בורג זה הוא אותו בורג כמו הספאקס או הטורקס (שמות של יצרנים…) רק מצופה בחומר קרמי המגיע בשלושה צבעים בינתיים ומונע מהבורג להחליד, כמעט בכל התקנה של דק אנו ממליצים לשדרג לברגים אלו והם בהחלט מוסיפים לחוזק, אמידות והמראה הכללי של הדק, ברגים אלו הם בגדר חובה במידה ואתם בונים את הדק בצמוד לבריכה הרי ידוע שכלור וברזל הם מתכון שגורם לחלודה…

חיטוי חום לדקים

דק אורן חייב לעבור חיטוי, החיטוי מונע טרמיטים ושאר מזיקים אך הוא מגיע בגוון ירקרק שיורד רק אחרי המון זמן אם בכלל, החיטוי החום מדהים! הוא עושה את העבודה באופן מושלם עד רמה שלא מתחשק לצבוע את הדק מחשש להרוס… את החיטוי ניתן למצוא רק במחסנים מובילים באמת והוא מייקר עלות הדק במעט מאוד. בהחלט מומלץ.