כיצד לבנות פרגולה באופן נכון ומה הדגשים החשובים

פרגולות קיימות כבר כמה מאות שנים ולאורך התקופה הן הפכו לפופולריות ביותר וכיום ניתן לראות מגוון אדיר של פרגולות באין סוף עיצובים ומחומרי גלם שונים.

פרגולה היא בעצם סככה מקורה ומטרתה לספק עבורנו צל או לספק לנו הגנה מפני גשמים ורוחות. הפרגולה הסטנדרטית בנויה בדרך כלל כאשר היא נשענת על קיר תומך ומהצד השני היא עומדת על עמודים אשר מטרתם לתמוך במשקל, ישנם עוד המון סוגים של פרגולות כמו לדוגמה הפרגולה התלויה אשר בנויה ללא אותם העמודים התומכים כמו בפרגולה הסטנדרטית אלא נתמכת בצורה שונה לגמרי גם במקרה של הפרגולה התלויה ישנם מספר אפשרויות שונות לתמיכה.

נכון יהיה לומר שרוב הפרגולות שאנו מכירים עשויות מעץ אך כיום ישנם אפשרויות נוספות כשהטובה ביותר והמומלצת מעבר לעץ זהו האלומיניום חומר גלם מצוין בעל יתרונות רבים, בניית פרגולה באלומיניום כיום היא פופולרית מאוד וניתן לראות עיצובים מטריפים וססגוניים במרפסות חצרות וגינות ברחבי ישראל.

שלבים בהקמת הפרגולה

בניית פרגולה מאלומיניום

אחד היתרונות הבולטים בעבודות אלומיניום הוא האפשרויות עיצוב הבלתי נגמרות, תחשבו שיש לכם אפשרות לעצב לעצמכם פרגולה כפי שחלמתם תמיד.

כיום זה אפשרי האלומיניום הוא חומר חזק מאוד האומנם אך מצד שני ניתן להפיק ממנו מגוון אדיר של אפשרויות עיצוב. בימינו המרפסת, או הגינה הם חלק בלתי נפרד מהבית כך נכון הדבר גם לגבי העיצוב שלהם.

ברגע שהפכתם את העיצוב של הפרגולה לכזה המתאים לעיצוב הכללי של הגינה ובמקביל גם לעיצוב של הבית אתם בעצם מקבלים אווירה אחרת לגמרי והגינה הופכת לחלק בלתי נפרד מהבית.

מעבר ליתרון העיצובי לפרגולות אלומיניום יש עוד יתרונות רבים, היא אינה מחלידה לעולם ובכך היא גם אינה מצריכה איזו שהיא תחזוקה מיוחדת. האלומיניום הוא חומר ירוק השומר על איכות הסביבה, ודבר נוסף זהו אינו חומר דליק בשונה למשל מפרגולת עץ שהיא דליקה ביותר ובתוכה בדרך כלל ממוקם הברביקיו הבוער.

יתרון נוסף ובולט הוא המחיר זה נכון שבניית פרגולה מאלומיניום היא לא הכי זולה בשוק וישנם חומרי גלם זולים יותר אך עם נסתכל על זה מהזווית של עלות אל מול תועלת המסקנה תהיה חדה וברורה בניית פרגולה מאלומיניום משתלמת ביותר ביחס לכל שאר חומרי הגלם הנמצאים בשוק הפרגולות.

תכנון בניית פרגולות

כאשר אנו ניצבים בפני ההחלטה מהיכן הכי כדאי לרכוש את הפרגולה המיועדת חשוב להבין שכיום ישנם המון קבלני פרגולות בשוק והם מציעים מגוון של מוצרים בשלל מחירים שונים. כמו בכל תחום אחר גם בתחום של בניית פרגולות ישנם בעלי מקצוע טובים יותר וכאלה טובים פחות.

הבחירה של הקבלן הנכון היא החלטה חשובה שכן מתקין שעדיין לא צבר ניסיון בתחום לא בהכרח לוקח בחשבון את כל ההשלכות העתידיות של תכנון הפרגולה, התוצאות במקרה כזה יכולות להיות אפילו הרסניות שכן מיקום לא נכון או בניה לא נכונה יכולה לגרום לקריסה של הפרגולה ללא תכנון מוקדם, אם אתם מעוניינים בפרגולה שתחזיק מעמד שנים רבות ותעניק לכם שקט וביטחון חשוב לבחור מתקין בעל ניסיון כדי שתוכלו ליהנות ממנה לשנים רבות.

לאחר שבחרתם את בעל המקצוע שיתקין עבורכם את הפרגולה יש לתכנן מהו התקציב אותו אתם עומדים להשקיע, בשלב הבא כאשר בעל המקצוע יהיה במקום מתכננים היכן בדיוק תמוקם הפרגולה יש לקחת בחשבון מהו ייעודה של הפרגולה ובהתאם לכך להתאים את סוג הפרגולה המתאים ביותר עבורכם.

דוגמאות לפרגולות שבנינו

בניית פרגולה באופן עצמאי

בימים אלו שהמושג עשה זאת בעצמך הפך לנפוץ ומוכר אנו עדים למגוון אדיר של מוצרים שפעם היינו צריכים לקנות מוכנים וכיום אנו יכולים להיכנס לאחת החנויות ולקנות את אותו המוצר בקיט מוכן להתקנה עצמית.

בשנים האחרונות הולכת ומתפתחת מגמה דומה גם בתחום של הפרגולות וכיום ניתן לקנות קיט מוכן של פרגולה להתקנה עצמית. האפשרות של התקנה עצמית בעצם חוסכת לנו כסף באופן ישיר על המוצר בו אנו מעוניינים ובמקרים כמו פרגולות אז החיסכון הוא משמעותי שכן ההתקנה עצמה היא לא עסק זול בכלל.

כמובן שלא כל אחד יכול לבנות פרגולה בכוחות עצמו ודרוש איזה ידע טכני בסיסי כדי להתקין את המוצר בדרך הטובה והנכונה ביותר. לקוחותינו שכבר עשו את המהלך והזמינו קיט מוכן של פרגולה והתקינו אותה מספרים שמעבר לחיסכון הגדול בעלויות הם הרגישו סיפוק אדיר לשבת בצל של הפרגולה אותה הם בנו בכוחות עצמם.